Опис
Проблема
Беззаперечним фактом є те, що у м. Славутичі встановлено багато майданчиків для дитячого дозвілля. Проте, коли дитина стає підлітком вона помічає значно меншу кількість місць та засобів для індивідуального активного відпочинку. Як наслідок – зменшення інтересу молоді до активного дозвілля на користь кіберспорту.
Встановлення скеледрому ставить на меті залучення молоді до фізичної активності. Привабливість інтерактивного скеледрому полягає у відсутності обмежень, у новизні виду спорту та можливості застосування гаджету для індивідуальних занять.
Скеледроми, як засоби спортивного дозвілля або тренажери для скелелазання, стрімко набувають популярності в цілому світі. Практично в усіх обласних центрах України невеликі скеледроми встановлено у міських парках, спортзалах, воркаут-майданчиках. Також у великих містах існують скелелазальні центри, де працюють відповідні секції та проводяться змагання з скелелазіння, яке у 2017 році занесене до списку олімпійських видів спорту.
Мета проекту
Урізноманітнення дозвілля дітей, підлітків та дорослих, отримання навичок зі скелелазіння, покращення фізичної форми, посилення спортивного та інноваційного іміджу міста.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обгрунтування
Інтерактивна скеля – це нове покоління компактних скеледромів, розроблених в Україні. Зокрема у «12Climb board» впроваджено ІТ-розробку, яка передбачає LED-підсвітку зачіпок по маршруту траси. За допомогою мобільного додатку, завантаженого з Play Market, користувач визначає трасу, яка візуалізується на тренажері. Кількість варіантів трас різної складності – більше 500 і вона регулярно збільшується досвідченими скелелазами. Також користувачі додатку можуть самостійно прокласти свій власний маршрут.
Для урізнемонітнення тренувань, проектом передбачена більш складна рельєфна дільниця.
Розміри «Інтерактивної скелі» 5,0 метри у ширину і 3,92 метри у висоту з кутом нахилу 15°. Скеледром комплектується спеціальним матом площею 12 кв.м., висотою 30 см.
Для кого цей проект
Проект призначений для людей різних вікових груп, але передусім – для підлітків та сімей з дітьми.
План заходів з реалізації проекту
Проект складається з наступних етапів:
1. Підготовка документації.
2. Заключення договору з виконавцем.
3. Доставка скеледрому.
4. Встановлення Інтерактивної скелі.
5. Відкриття скеледрому.
6. Звіт.
Ключові показники оцінки результату проекту
- залучення молоді до здорового способу життя;
- створення нової доступної локації міста для активного відпочинку та спорту;
- покращення якості спортивної інфраструктури міста.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
- інфляція та зміни цін;
- зміна місця встановлення скеледрому.
Приклади (кейси) схожих рішень
https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/326
https://www.onetwoclimb.com/
Фотографії
Експертна оцінка
Відповідальні підрозділи
Відділ молоді та спорту
ПІБ Відповідальної особи
Шаніна Л.М.